| amage a întrebat:

TPU! V-as ruga daca puteti sa-mi dati toate informatiile necesare despre examenele de admitere la urmatoarele doua facultati:

Facultatea de Psihologie si Stiintele Educatiei din cadrul Universitatii Bucuresti (doar examenul pentru admiterea la domeniul Psihologie)
Facultatea de Psihologie din cadrul Universitatii Titu Maiorescu

As dori sa precizati in special ce fel de examen se sustine pentru fiecare dintre aceste doua facultati. Daca este examen oral sau scris... Daca este oral, din ce anume, si daca este scris, este grila sau eseu?

Va multumesc!

Răspuns Câştigător
| whatevernvm a răspuns:

La FPSE Universitate se da examen grila din carte de la ARAMIS, lectiile de la gandire la caracter. Auzisem ca aproximativ 200 de grile cu varianta unica de raspuns, timp 3 ore incepand de anul acesta, inainte dandu-se examen cu sinteza.

1 răspuns:
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Vezi detalii la linkul oficial :
http://fpse.unibuc.ro/......psihologie

http://www.utm.ro/facultatea-de-psihologie/admitere-2016/

Toate cele bune!