| johnas a întrebat:

Buna TPU va rog ajutaima si pe mine sa fac o compunere in care sa prezinti semnificatia titlului poeziei noaptea. dau funda pls

3 răspunsuri:
| MaXim1trafic0de1drogusoare a răspuns:

N'avem voie sa facem temele de casa, da pot sa iti dau dracu' niste idei:
-in incepu poti sa spui ca:noaptea, ne arata locul unde aveau sa urmeze sa se petreaca urmatoarele intamplari: (si le enumeri, in mare)
-in cuprins:povestesti pootin textu(poezia), dar in mare (adica' pe scurt, cateva idei)
-iar in final:si cu totii stim ca dupa o noapte fermecatoare urmeaza o zi magica, ia urmatoarea noapte ne va prinde cu o alta forta fantastica in mreaja ei.
YO Nu ma pricep cu compunerile...dah' am o sora olimpika (sa'mi bag craku') la compuneri(pe mine ma doare'n ***) deci'. caietu iei ii deschis pentru voi smug
fta ce true esti sa vi sa spui direct... straight face
... traficant innascut...

Răspuns utilizator avertizat
| Crista123 a răspuns:

Noaptea nu arata locul, ea arata mimpul o.O