| Miuletz a întrebat:

Buna TPU! Vreau sa ma inscriu la informatica la ASE, insa media din bac e 8.40 si sunt sanse sa nu intru (cum n-am intrat nici anul trecut) si probabil nici la statistica. Unde as mai putea da la informatica/calculatoare in Bucuresti bazandu-ma doar pe nota din bac? La UniBuc banuiesc ca se da si examen, nu? Iar daca nu am sanse la informatica, pot sa aplic la psihologie la vreo facultate tot cu nota din bac? Unde as avea sanse? Tin sa precizez ca am fost la stiinte ale naturii si cea mai mica nota am luat-o la romana. Multumesc!

2 răspunsuri:
| GabiDumitrescu a răspuns:

Fa ORICE facultate daca tii musai sa ai diploma si invata in paralel programare/UI design/ce vrei tu.

| Jackpot2 a răspuns:

Psihologia a reintrodus admiterea.Cam toate din UNIBUC au dosar, mai puțin informatica. Ai avea șanse mari pe acolo unde nu se ocupa locurile...
Ai mai putea sa depui cv la poli dosar cu media de la Bac sunt cateva facultăți...