| AdrianG14 a întrebat:

Salutare! Vara aceasta am bacul si mai de sustinut proba la limba si literatura romana. Dupa calculele mele ar iesi o medie de 6.50-6.70.
Doresc sa merg la facultatea de informatica ASE, dar am vazut ca media cea mai mica de anul trecut era undeva la 9 si ceva, voiam sa stiu daca am sanse sa intru la aceasta facultate, tin sa mentionez ca as intra la facultate cu media de 7. Multumesc!

Răspuns Câştigător
| adryang78 a răspuns:

Depinde și de felul în care este organizată admiterea. Dacă se intră pe bază de dosar, îți dai și tu seama că nu ai șanse. Dar dacă media de bacalaureat, eventual și media anilor de liceu au o anumită pondere în media finală, iar la probele de admitere ai rezultate foarte bune, ai putea avea șanse. Destul de mici, ce-i drept, dar nu imposibil.
Mult succes!

4 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Nu cred ca ai sanse, ca-i diferenta enorma de la 6-7 de cat esti tu caabil, la medii de 9 cu cat se intra.
Fii realist si mergi la ceva mai modest, unde ai sanse sa intri.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Cam mare diferenta de la 9 la 7 nu?

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Cum sa intrii la facultate cu 7 daca media este 9 chiar asa tîmpit esti?

| AlexandruContFacutLaMisto a răspuns:

Pai ce dracu ma rolling on the floor tu de abia iei bacu si vrei la facultate? Nu ti se pare cam aiurea? Pai dupa calculele astea inseamna ca si la celalalte materii de abia ai luat un amarat de 6, 7. Daca esti baiat destept dai iar la toate 3 materiile ca ai dracu 5 luni la dispozitie..ca ce dracu dupa cum spui inseamna ca un an l-ai stat pe bara, in anul asta puteai invata lejer sa iei 10 la toate 3.