| anonim_4396 a întrebat:

Buna TPU vreau sa urmez postliceala sanitară vreau sa stiu daca pot sa o fac cu sau fara bac si dupa ce termin sa pot lucra la un spital?

4 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Postliceala se face NUMAI CU BAC-ul luat!
Dupa ce termini cursul sanitar, poti sa te angajezi daca iti gasesti post la spital, sau oriunde vrei

| anamariarot a răspuns:

Poti face scoala fara bac, dar pana o termini TREBUIE sa il iei, ca altfel nu te vor lasa sa profesezi.

| m1dn1gh7 a răspuns:

Daca iei bacul pana gati scoala postiliceala, poti lucra unde vrei. Cel putin asa e in orasul meu.

| Stef45 a răspuns:

Poti sa o faci si cu si fara Bac depinde de scoala ce conditii are.
De multe ori in spital angajeaza cu facultate de asistenta sau cu experienta.Deci nu te poti angaja direct la un spital, in schimb poti lucra ca asistenta la cabinete.