| alexandraflorentina58 a întrebat:

Buna TPU vreau si eu niste expresi pentru compunerea cu titlul calatoria in timp. fundita

Răspuns Câştigător
| Ralu20 a răspuns:

Labirintul amintirilor
pasii ma calauzeau spre tinuturi ascunse, dar inima ma oprea la orice cotitura
retraiam fiecare moment si simteam cum totul se intampla aievea
Ma uitam in urma si voiam sa evadez, dar era prea tarziu, eram prizoniera proprilor amintiri

2 răspunsuri:
| Alexandru98 a răspuns:

Cele mai frumoase cuvinte din limbajul oamenilor: Ti-am spus eu!
*Cei inocenti si cei frumosi nu au decat un dusman, timpul.
*Impreuna vom putea muta muntii din loc, separati vom cadea.
*Dominati pentru totdeauna de dorinte si sperante, exista o foame inca nesatisfacuta.
*Chiar daca nu imi voi indeplini scopurile, voi fi acolo sus pentru simplu fapt ca mi-am propus lucruri marete.
*Dumnezeu mi-a dat usurinta de a accepta lucrurile pe care nu le pot schimba, curaj de a schimba lucrurile pe care le pot schimba si intelepciune pentru a vedea diferenta.
*Cele mai frumoase lucruri in lume nu se pot vedea sau atinge. Ele se simt in adancul inimii.
*Nu pierzi niciodata iubind. Pierzi intotdeauna renuntand prea usor.
*Buna judecata vine din experienta, si experienta vine din judecata proasta.
*Fericirea nu e o statie in care ajungi, ci un mod de a calatori.
Expresii frumoase celebre, pentru a vedea continuarea click pe "Citeste mai departe".
Part 2
Cele mai frumoase expresii pentru tine:
*Cea mai buna metoda de a te pregati pentru viata este sa incepi prin a trai cu adevarat.
*Nu poti alege cum vei muri sau cand. Poti decide doar cum vei trai acum.
*Adevarul este frumos, nici o indoiala...dar la fel sunt si minciunile.
*Nu pierde niciodata sansa de a vedea ceva frumos pentru ca frumusetea este scrisul lui Dumnezeu.

| Soborigozaur a răspuns:

Izvoarele spun poveşti"
"gândăcel cât un fir de linte"
"ploaie de lumină"
"bulgăre de aur"
"gândăcel cât un fir de linte"
"ploaie de lumină"
"bulgăre de aur"
"gândăcel îmbrăcat în aur"
"floarea îşi deschidea paharul "
"fărmiţă de lumină"
"grăunte de piatră cât un munte"
"revărsat de zori"
"lumina face minuni"
"nuferii ca nişte comori de galbeni"
"nuferi ca nişte potire plutitoare"
"linişte neclintită"
"raze de aur"
"picioare subţiri ca nişte lujere"
"muşchiul gros ca o blană a pământului"

"botul mic, catifelat şi umed"
"blana moale, mătăsoasă a iedului"
"fiinţa fragedă"
"ochi îndureraţi"
"fugă fulgerătoare"
"salturi îndrăzneţe"
"se avântă ca o săgeată"
"ochii lupului străluceau lacomi"
"se topeşte în adâncul pădurii"
"un lan de grâu se leagănă sub adierea blândă a vântului de vară"
"sub bolta albastră, lanul părea o mare aurie"
"spicele încărcate de boabe se aplecau spre pământ"
"spicele priveau su semeţie deasupra lanului"
"nu şedea că-ţi şade norocul"
"poţi opri vântul, apa şi gurile oamenilor?"
"milă mi-i de tine, dar de mine mi se rupe inima de milă ce-mi este"
Poate te ajuta!