| zambettrist a întrebat:

Buna tpuuu! Am si eu o intrebare: la liceul militar daca intri poti avea telefonul mobil si laptop? raspuns urgennt SCUZATI CATEGORIA DAR ESTE CEA MAI POPULATA! DAU FUNNDA PT CEL MAI EXPILICIT RASPUNS. Multumesc!

7 răspunsuri:
Raul9004
| Raul9004 a răspuns:

Am un prieten care a fost la liceul militar din Alba Iulia. Oficial, aveau voie cu telefoane, dar fără cameră foto. Neoficial, nu prea conta, doar că la unele inspecții mai serioase, dacă ți-l prindea, ți-l confisca. Cât despre laptop, asta chiar nu știu. Ideea e că n vei fi izolat de ceilalți.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu asa stiu ca aveti voie dar depinde numai cand sunteti liberi nu si in timpul orelor...big grin

| zambettrist explică (pentru anonim_4396):

Dar asa seara sau cant termini orele ai vb sa suni as sa vb cu familia sau altcineva nu?

| UngUrU777 a răspuns (pentru zambettrist):

Ba da!

| anonim_4396 a răspuns (pentru zambettrist):

Nu sunt la liceul asta dar ai voie fii sigur de asta..stiu aste fiindca anul trecut a venit un domn si ne-a spus tot felul de acest liceu si iti spun ce am auzit de la el deci n-o sa fii ca la inchisoare acolo desii trebuie sa fii foarte ordonat ca sa spun asabig grin

| UngUrU777 a răspuns:

Normal ca da dar in timpu liber, si e super acolo adica nu faci ore si castigi 100 de milioane pe luna si un militar lucreaza doar 6 luni pe an si 6 are timp liber

| frumusica19 a răspuns:

Cu telefon ai voie doar daca e fara camera, iar cu laptop nu stiu. Dar nu aicoie nici cu aparate foto, iar cand iti suni parintii ai un timp de10 min. la apelul deseara de la 21