| MaryyraM a întrebat:

Trebuie sa fac caracterizarea personajului colectiv din nuvela Popa Tanda.ma poate ajuta cineva.Multumesc.dau funda love struck

1 răspuns:
| Mary11 a răspuns:

Personajulele colective sunt satenii din saraceni, care la inceput credeau ca preotul nu o sa stea prea mult in satul lor, iar parintele trandafir dupa mirarea satenilir a stat destul de mult timp... si incepi sa povestesti in legatura cu satenii, tot ce au facut, cum il credeau pe parintele trandafir.