| LoLa_2164 a întrebat:

Trec in clasa a 6 -a si trebuie sa dau un test din toata materia din clasa a - 5 -a( la romana si la mate; dar la romana nu stiu sigur ). Va rog sa imi raspundeti cine a mai dat la inceputul clasei a - 6 a : sunt grele sau usoare? cam despre ce sunt subiectele? Multumesc mult. :*.

Răspuns Câştigător
| Kiddzo a răspuns:

Eu n-am dat nimic, dar sigur iti da din fonetica, povestire, gramatica la romana si la mate cam tot, eventual si putina geometrie cata ai facut in a 5-a. Nu te stresa. Va fi usor. Bafta >; d

1 răspuns:
| mia_8736 a răspuns:

Pai depinde cum ai invatat in a 5 ea. pentru mine au fost foarte usoare.iti da din gramatica si literatura la romana la mate nu stiu ce ne-a dat acum sunt in a 7 ea.deci invata si nu fi foarte stresata.te vei descurca cu siguranta.bafta.