| Saya a întrebat:

Buna tuturor.

Adresez intrebarea celor care s-au mutat de la un profil la altul sau de la un liceu la altul, si nu numai. Care sunt conditiile pe care trebuie sa le indeplinesc pentru a-mi fi acceptat mutarea? ( vreau sa stiu exact pasii pe care trebuie sa ii fac, diferentele etc)

Multumesc anticipat.

Răspuns Câştigător
| AlinaaAli a răspuns:

Eu pe clasa a 9a m-am mutat de la mate-info la filologie!
a trebuit sa am media mai mare de la examen decat ultimul care a intrat la filologie si bineinteles depinde daca mai sunt locuri ihn acea clasa! pentru ca din cate stiu este un anumit nr de elevi impus care sa fie intr-o clasa!
nu am dat difernte, nu mi-a zis nimeni nimic despre astaa!
si e posibil sa se ia in calcul si notele tale, absentele si media de la purtare!
dar depinde si de liceu! este unde se dau diferente si unde nu!
cel mai bine ar fi sa mergi la secretariatul liceului unde vrei s te transferi s s intrebi sau dai un telefon si cei de acolo o sa iti explice mai bine ce ai de facut!