| nadin25 a întrebat:

Buna tuturor, am nevoie de ajutor.Am cautat dar nu am gasit raspuns la urmatoarele intrebari despre Bruxelles(Capitala Belgiei):
1. Ce suprafata si cati locuitori are?
2. Ce rauri sau fluvii trec prin acest oras?
Va rog ajutati-ma...Multumesc.

Răspuns Câştigător
| Corina a răspuns:

1.Daca te referi strict la orasul Bruxelles, acesta are o suprafata de 32, 61 km² si o populatie de 144.784 locuitori.
Daca te referi la Regiunea Bruxelles (adica orasul plus cele 19 comune), aceasta are o suprafata de 161, 4 km² si o populatie de 1.080.790 locuitori.
2. Raul Maelbeek (raul morii), izvorăște din pădurea Cambre, în sudul Bruxelles-ului

1 răspuns:
| ASIGURATORUL a răspuns:

Http://ro.wikipedia.org/wiki/Bruxelles
Sper sa iti fie de ajutor.