| Thecurious a întrebat:

Buna tuturor, din cate imi amintesc, dintr-un documentar, satelitul "Europa" al lui Jupiter ar putea gazdui fosile sub stratul gros de gheata.
Care este parerea dumneavoastra?
Stiu ca nu a fost trimisa nicio sonda spatiala sau cum s-o fi numind ea.

2 răspunsuri:
| Jumbei_Mihai_Catalin_1990 a răspuns:

Dupa parerea mea nu este posibil caldura de la soare fiind prea slaba sa ajunga pana la Europa dupa cum poti observa pe planeta relativ apropiata nu s-au gasit nici un fel de urma de viață existenta sau dispărută.

O zi buna sper ca am fost de ajutor.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Da, s-ar putea să fie o fosilă al unui strămoș al tău.
Mi-am dat și eu cu părerea...