| Eℓℓa a întrebat:

Buna tuturor.In compunerile la engleza, pot folosi si alte timpuri decat trecutul de exemplu viitor sau prezent, sau numai trecut?
detalii va rog

2 răspunsuri:
| MMihai a răspuns:

Tu știi ce înseamnă timpurile verbelor și la ce se utilizează?

| s3my a răspuns:

Normal ca poti folosi prezent si viitor nu vad ce anume te-ar impiedica sa faci asta. Sunt situatii in care trebuie sa exprimi o actiune care se intampla in acest moment, sau in viitor, nu ai cum altfel sa faci asta utilizand doar verbe la trecut