| Nimeni91 a întrebat:

Paste pe cat se poate de linistit in case!
Am cateva nelamuriri si as dori sa stiu daca la scolile voastre se petrec aceleasi lucruri. La mine la liceu, orele online nu prea se fac. Facem doar cu 3 profesori, din care, ca materii de baza pentru bac, nu sunt decat doua discipline.
Nu ma plang de acest lucru, intrucat predarea online este greu de inteles de mine. Insa vreau sa stiu daca acest lucru influenteaza in vreun fel recuperarea orelor pierdute, desi nu cred acest lucru, intrucat ministrul educatiei a anuntat ca tezele se vor da din materia predata pana la data de 11 martie. Poate ca, anul asta nu se vor mai recupera orele integral, ci doar o parte importanta.
Daca tezele se pot da online, asa cum am citit pe site-ul M.E.N., voi ce parere ati avea?

4 răspunsuri:
| Carolina1972 a răspuns:

Noi nu facem nicio ora online cu niciun profesor, in afara de profesoara de romana, singura pe
Care o intereseaza de noi! Si in fiecare saptamana ne da teme dar atata tot. Din 26 de colegi, doar 6 si-au facut temele cu mine 7. Si ea noteaza punctajul la noi, adica astia 7. Si probAbil ne va da o nota. Deci nu stiu ce sa zic cu predarea asta online. Iar despre recuparatul orelor, nu cred ca se va recupera nimic din moment ce a anuntat ministrul educatiei ca bacul se va da din materia semestrului 1. Iar teza se va da din materia facuta pana in 11 martie. Atunci ce mai e de recuperat? Cand va incepe scoala, vom da tezele la materiile la
Care avem de dat. Profesorii ne vor da note la materiile la care avem nevoie. Gen, cel putin la clasa mea avem materie la care nu avem absolut nicio nota desi avem nevoie de 3 note in total +teza. E o aiureala totala acum cu virusul asta,mai ales ca clasa mea trebuia luna asta sa ne fie gata si rochile de absolvire si albumul. Nici unul nu sunt finalizate, colegii mei nici macar la probe nu au fost desi suntem imediat in luna mai, cand trebuia normal sa fie finalizate toate, mediile, pozele, etc.

| xandra0301 a răspuns:

Noi nu facem nimic. Bine, la romana s-a predat totul de nu știu când iar la geografie mai aveam 2-3 lecții pe care nu le mai dam la bac. In schimb, noi avem probleme cu istoria și nu a predat nimic.
Nu cred ca o sa se mai mai predea la liceu. Tezele cred ca o ea fie un fel de "simulare" f ușoară. După ce ca am pățit ce am pățit, nu cred ca vor sa ne chinuie mai rău.
Mie profa mea de romana mi-a spus ca poate încheia o medie și cu doua note, nu știu dacă te ajuta aceasta informație.

| Anonima1700 a răspuns:

Hei!
Eu sunt clasa a 8-a si facem ore foarte rar. Doar mate si romana. Nu am mai făcut vreo ora de două săptămâni... faza e că am si examenul si e greu. Tu poti sa iei ore de pe Youtube dau cauti in carte materia. Poti să recapitulezi ceea ce ati invatat deja ca nu are cum sa vă vina la teza altceva. Spor

| Nimeni91 explică (pentru Anonima1700):

Multumesc tuturor pentru raspunsuri! La mine la liceu (eu fiind profil de filologie) nu fac decat franceza, engleza si fizica, iar in afara de engleza, la celelalte doua pana acum am avut doar de citit cateva materiale. Ce ma ingrijoreaza este ca la unele materii eu am chiar si cate patru note, dar la altele nu am nici macar o singura nota(ex: geografie, psihologie), deoarece toti profesorii au spus ca au timp destul sa puna note. Acest lucru ar trebui sa ma ingrijoreje? Pe voi ce ganduri va mai macina in aceasta perioada? Sanatate tuturor si, in cel mai important, faceti-va timp si pentru voi, si as dori un sfat, cum sa nu ma mai panichez din orice, eu sunt o persoana foarte agitata cand vine vorba despre astfel de lucruri incerte.