| BiliMarlena a întrebat:

Buna tuturor!
Pentru cei care sunt la facultate/master, ati mai intalnit vreun caz in care profesorul coordonator de lucrare de dizertatie/licenta sa dispara brusc? Adica sa nu mai raspunda la telefoane/emailuri?
Am terminat studiile de masterat in 2017 si nu am sustinut dizertatia. As fi dorit sa fac asta in sesiunea din vara 2023 dar profesoara a incetat sa mai raspunda fara explicatii. Vb pe whatsapp, vedeam ca citeste dar nu raspunde.

Aveam jumatate de lucrare deja facuta cand a incetat sa rasp.
Am vrut sa intru in audienta la decan si din pacate secretara lui m-a prostit promitandu-mi ca rezolva ea, ceea ce nu a facut.

Din senin profesoara a raspuns cerand ca ii trimit o tema pe email (ca si cum tema si lucrarea anterioara nu ar fi existat). Dorind sa dau examenul macar in 2024, am zis sa trimit alta tema. A revenit cum ca tema nu e pe domeniul ei (era). Am trimis alte doua sugestii. De atunci (sapt trecuta) alte mesaje vizualizate si fără răspuns.

Aveti vreun sfat pentru mine? Stiu ca exista metode legale dar incerc sa aflu daca cineva a mai trecut prin asta si a rezolvat mai rapid. Multumesc anticipat

2 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Te duci la facultate si vorbesti in persoana cu respectiva

| dullcat a răspuns:

Buna.Eu te sfatuiesc sa te impui cu lucrarea deja inceputa si finalizata pe jumatate, nu sa cauti iar alta distractie cu alta tema si implicit alt volum de munca.E o idee extrem de neinspirata.Stiu cat e de chinuitor sa gasesti un subiect bun, sa-ti faci cuprinsul si sa te tii de el, deci nu irosi munca de pana acum! Eu credeam ca am ratat startul fata de alti colegi (desi initial venisem cu mai multe idei) si ca va iesi o prostie, incercand sa fac,, altceva'', cum imi cereau profii, insa ulterior s-au asezat toate foarte bine si am avut succes.Pana la urma tu esti autorul, profesorul/profesoara doar te indruma si tu trebuie sa te afirmi, sa pui piciorul in prag.Mult succes!