| Curious2 a întrebat:

Buna tuturor, v-ar placea sa traiti in New York, Los Angeles sau Chicago?

27 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Nu!

| darrio2007 a răspuns:

Nu. Acolo daca iesi pe strada nu ai garantia ca mai ajungi acasa. Mai ales la ore tarzii.

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru darrio2007):

Vazurati cam multe filme... am un prieten care traieste in NYC de vreo 10 ani si e bine-mersi. Circula mult cu transportul in comun, umbla noaptea. Nu l-a impuscat nimeni, nu l-a jefuit nimeni.

| Simpatic a răspuns:

In niciunul, cel mai bine se traieste in Romania dar cu bani furati, o demonstreaza politicienii, in SUA viata este scumpa, aici cu aceeasi bani faci mult mai multe chestii, dar cum ziceam banii sa nu fie munciti si in numar mare.

suntserios
| suntserios a răspuns:

In LA nu.
Mizerie prea mare, mult prea multi dubiosi, foarte nesigur orasul in sine, seceta, caldura...

In NewYork maxim 1 an asa de experienta as sta. In rest prea scump pentru calitatea vietii pe care o ofera.

Chicago nu l am vizitat asa ca nu ii dau cu parerea despre el.

| StrongHeart a răspuns (pentru suntserios):

In Chicago se impusca aia pe strazi mai ceva ca in L.A

| sierra1 a răspuns:

ăia nu dau alocație, nu dau șomaj ca la noi, nu dau bani de liceu, nu dau bani de pc, de tabletă, nu dau pomeni electorale nici burse la toată prostimea, nu plătesc mamele doi ani după naștere, nu dau venitul ăla minim garantat deci ce fain e la noi!

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Deloc

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Da, chiar in toate trei.

| Frank51 a răspuns:

Nu dar mi-ar placea sa traiesc pe chalkidiki.

| StrongHeart a răspuns:

In New York pentru oportunitati.

| Theo94 a răspuns:

Doar sa le vizitez.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Poate doar perioade scurte de timp, deoarece consider ca sunt alte locuri mult mai frumoase in care merita sa iti petreci viata.

| Goddessss a răspuns:

Nope, nu-mi place materialismul atâta de mult. Rămân la județele României.

| joghu22 a răspuns:

Da, este un vis de al meu!

| darrio2007 a răspuns (pentru joghu22):

Cu visul vei ramane.

| joghu22 a răspuns (pentru darrio2007):

N-ai de unde sa știi?

| darrio2007 a răspuns (pentru joghu22):

Ai curaj sa pui pariu?

| YoyoXender a răspuns:

Da este visul meu

| Curious2 explică (pentru YoyoXender):

Serios?
De ce visezi asta?
Ce gasesti atat de frumos la New York?

| suntserios a răspuns (pentru Curious2):

Ai fost sa il vezi?
Oricine si orice ar zice despre NewYork orasul este fascinant.

| Curious2 explică (pentru suntserios):

Este un utilizator, care locuieste in New York.
A plecat din Romania, dupa revolutia din 1989, primind cetatenie americana.
Acum, cred, o fi prin Los Angeles.
Numele utilizatorului este " Darkmagic ".

| suntserios a răspuns (pentru Curious2):

Asa si?

| UnNimeni2930 a răspuns:

Viata e frumoasa acolo dar și periculoasă ca se întâmplă multe crime și șansele sa mori acolo e de 10 ori mai mare ca în România asta e părerea mea?

| Cosmin86 a răspuns (pentru UnNimeni2930):

Tu nu stii sa scrii, sa pui o virgula, dar iti dau cu parerea?
Si de ce pui "?" la sfarsitul propozitiei, tu INTREBI daca asta e parerea ta?

| UnNimeni2930 a răspuns (pentru Cosmin86):

Lasa ca stii tu nu prea stii sa scrii si semnul intrebarii de la final nu l-am pus eu si s-a pus automat in ***

| Cosmin86 a răspuns (pentru UnNimeni2930):

Vad ca nici virgule nu stii sa pui...