| nosferatu15 a întrebat:

Unde pot gasi pe net prezentarea unitatilor de relief din Romania (mod de formare, tipuri de roci, distributia spatiala a altitudinilor, gradul de fragmentare, orientarea culmilor si a vailor principale, tipuri genetice de relief), adica exact aspectele importante care se cer la item-ul acela de la BAC cu asemanari si deosebiri? Funda big grin

1 răspuns:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Cu orientarea văilor cred că te-ai descurcat din 2014 până acum.