| IuliS3 a întrebat:

Buna. Urmeaza sa dau la facultate. Eu am terminat uman, dar as vrea sa dau la inginerie civila la Brasov, insa am inteles ca este extrem de grea in privinta matematicii. Ma incanta si la specializarea de cadastru, insa nu prea sunt job uri in domeniu din cate am observat. Astept pareri despre aceste facultati/specializari.

1 răspuns:
| Frank51 a răspuns:

Cu o bază minimală ar trebui să te descurci la orice facultate cu specific ingineresc. Părerea mea, să nu te îngrijorezi din această privință, ci mai degrabă cu posibilele locuri de muncă.