| Sk1j4 a întrebat:

As vrea si eu niste pareri despre facultatea de Masuratori terestre si cadastru.
Este o facultate grea?
Pe ce materii se bazeaza?
Multumesc

Răspuns Câştigător
| zaloz a răspuns:

Matematica... matematica, desen tehnic, trebuie sa ai si cateva notiuni de geografie / fizica pentru a intelege si a te orienta in imprejurimei. si e destul de grea. iti trebuie multa matematica oricum

| Sk1j4 explică (pentru zaloz):

Aha...deci cam nasol.In liceu am fost la Matematica-Informatica Bilingv, dar nu am stat prea bine cu matematica...
Deci nu prea are rost sa ma mai gandesc la aceasta facultate.

| geotechnical a răspuns (pentru Sk1j4):

O sa faci matematica (analiza, geometrie, albegra, matematici speciale,... etc) topografie, cartografie, geodezie, geodezie spatiala si sisteme de pozitionare, cadastru,... etc

| Sk1j4 explică (pentru geotechnical):

Ok.Multumesc