| RyAngel a întrebat:

Va rog, dati-mi titluri de poezii de Vasile Alecsandri din volumul din 1907! Dar poezii mai lungi si sa fie vreo 8, va rog mult ca nu gasesc online si nu am posibilitatea sa merg acum la o librarie/biblioteca si poate daca-mi dati titluri o sa gasesc online daca o sa caut asa.

1 răspuns:
| elisaby a răspuns:

Buna,hey Vasile Alecsandri a murit in 1890 de unde poezii din 1907? Ultima poezie a lui publicata a fost in 1886sadImi pare rau dar chiar nu este niciun volum publicat in 1907 sau cel putin eu nu l-am aflat.