| Cynthia13 a întrebat:

Va rog spuneti-mi si mie ce trebuie scris la statutul unui personaj literar.Trebuie sa spun acest lucru la caracterizarea personajului Allan din Maitreyi.La statut am spus ca este un inginer englez de 24 de ani venit in India ca sa lucreze.
Nu cer rezolvarea temei, vreau doar sa stiu ce trebuie scris la aceasta cerinta.
Multumesc!

1 răspuns:
| Decrepit a răspuns:

Da,ai procedat corect, cerinta se refera la statutul social.Mergea sa adaugi,intr-un limbaj,desigur, mai adecvat decat al meu, ca Allan are prea multe mofturi, e un filistin infumurat, dar dornic de cunoastere.