| DeDe_5523 a întrebat:

voi ce credeti ca va pica anul acesta la bac la geografie? ce varianta?

1 răspuns:
| Psihoyounger a răspuns:

Cam în fiecare an, la Geografie, veţi avea la BAC o hartă mută a Europei şi una a României, în condiţiile în care materia studiată pe clasa a XII-a e Geografia României şi a Europei. Ar fi bine să ştiţi oraşele-capitală pe harta Europei, oraşele-reşedinţă de judeţ pe harta României, detalii cu privire la relieful Europei şi României (ştiu că România e în Europa, dar este tratată mult mai detaliat faţă de celalalte ţări), aspecte ale populaţiei, industriei, resurselor etc. Geografia trebuit gândită, nu tocită. Ce am scris mai sus e corect, să ştiţi lucrurile astea, o spune un dublu olimpic naţional la geografie (hai că asta a fost tare, mă mai laud şi eu când-cum) laughing Baftă la BAC! happy