| Jawsz a întrebat:

Vreau să devin fotograf. Ce profil ar fi cel mai indicat la liceu? După liceu mă gândeam să fac o Facultate de Fotografie în Anglia.

3 răspunsuri:
| dragosbogdan001 a răspuns:

Nu conteaza, orice profil. Incearca un liceu de arte.

| PeFuga a răspuns:

Poti merge la un liceu de arte... Insa doar daca esti super-mega pasionat iti recomand si facultatea pe acelasi profil. In acest domeniu studiile universitare nu iti garanteaza ca o sa si lucrezi pe domeniu. Poti sa fii super-bun fotograf fara studii, in timp ce absolventii de Foto_video pot fi someri sau lucratori la MC Donald's. Cel mai important este sa fii pacionat si sa te ocupi in continuu de portofoliu si sa participi la diverse concursuri, indiferent de profilul pe care il urmezi la facultate sau la liceu...

| Jimtheghost a răspuns:

Well, nu cred ca are vreo importanta ce profil faci la liceu, pentru ca nici unul dintre ele nu are legatura cu fotografia. Iti recomand umanul totusi. E mai inclinat spre arte decat mate info. happy