| Tirri28 a întrebat:

vreau sa intreb ceva : Am vazut ierarhia mediilor de admitere de liceu pentru judetul meu si au gresit deoarece eu am urmatoarele medii generale : 9.85, 9.43, 9.58, 9.66, deci media claselor 5 - 8 iasa 9.63 iar media examenelor imi iasa 8.85, ei mi-au scris in acel tabel 9.59 media claselor 5 - 8 dar nu are cum sa iasa atat si din aceasta cauza media de admitere mi-a iesit 9.22 dar daca faceau corect imi iesea 9.24, va rog spuneti-mi daca se poate repara greseala asta? sad

5 răspunsuri:
| alessia5158 a răspuns:

Unul din parintii tai sa mearga la secretariatul scolii la care ai absolvit cele 8 clase si sa vada care-i treaba cu media generala(9, 59 in loc de 9, 63!) --- se poate ca, unul din operatorii din scoala care au transmis inspectoratului aceste medii, sa fi gresit atunci cand a tastat cifrele transmise.

| benny a răspuns:

Ce te mai ingrijorezi atat, oricum te duci la un liceu de 9, dar intrebarea asta a ta e si o lauda

| Ana96_3682 a răspuns:

Poi cred ca ar fi ok daca ai intreba dirigintele/diriginta sau secretara...si sa le spui ca au gresit media.

| ella2o a răspuns:

Da,se poate. Cand esti chemata de diriginte/a pentru verificarea fisei cu optiuni pentru inscriere la liceu ii arati eroarea,ii explici ce se intampla, daca nu crede faceti din nou calculul si se poate modifica in calculator, la fisa.winking

| CezarAjutorul a răspuns:

Suna-ti diriginta/dirigintele si vezi ea ce poate face. Funda?