| superpissy40 a întrebat:

Cum se calculeaza media de admitere la un liceu? Si la ce liceu pot sa ma duc daca am urmatoarele medii generale:

-clasa a 5-a: 9.42
-clasa a 6-a: 9.43
-clasa a 7-a: pe primul semestru mi-a iesit media 9.47

Va rog sa nu va bateti joc sau sa faceti misto pentru ca eu chiar nu stiu si vreau sa aflu! Funda.

Răspuns Câştigător
| mariass a răspuns:

Clasa a5a + clasa a6a + clasa a7a + clasa a8a : 4 =?

(nota de la examenul de romana + nota de la examenul de la mate ) :2 =...
media generala pe 5-8 + media de la examene : 2

3 răspunsuri:
| mariass a răspuns:

Depinde de unde esti, cand o sa fii calsa a8a, in luna mai o sa primesti o brosura, mai ai rabdare. Mai e un an, pana atunci se mai schimba un pic mediile de la licee, mai cresc sau poa' sa mai scada.

| Mârr a răspuns:

Eu te sfatuiesc sa nu te gamdesti de acum la ce liceu vrei sa dai pentru ca se schimba parerile... o sa ti-o schimbi poate chiar in ultima zi de scoala. E o decizie care trebuie gandita extrem de bine si daca ai asa medii in generala, la liceu o sa fii de 8 - 8, 5. Acum depinde si din ce oras esti. Eu am avut medii de 9, 90 in generala si la liceu sunt de 9 soo, gandeste-te bine.mEu sunt la bio chimie si e un profil oribil de greu. Nu vreau sa te sperii, daca iti place ce faci e chiar foarte usor, dar daca te duci din intamplare, nu o sa rezisti mult happy

| bogdanalex65 a răspuns:

Cu mediile alea te poti duce oriunde vrei, dar daca esti de la o scoala mai slaba nu iti recomand sa mergi la un liceu de top deoarece o sa ai medii foarte mici acolo si o sa-ti fie greu,