| anonim_4396 a întrebat:

Buna

Vreau sa invat repede lumba germana si am nevoie de niste sfaturi va rog!

Răspuns Câştigător
| Cata1987 a răspuns:

In primul rand trebuie sa iti placa mult ca sa o poti invata repede,
https://ro.duolingo.com/......%83-Online
sper sa iti fie de folos.
succes

2 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Https://drive.google.com/......nt-yJ/view
incepe cu cele mai folosite cuvinte, foloseste google traducere, alea sunt cele mai importante cuvinte

| Kyttynna a răspuns:

Germana nu se invata repede, e o limba mai dificila, din acest motiv iti recomand sa o iei treptat si sa faci niste cursuri. Sau, pentru inceput cumpara un ghid de conversatie roman- german si vezi cum te descurci asa.