| Brigi_Salanki_1993 a întrebat:

Buna!
Vreau sa ma inscriu la facultate,vreau sa ma fac inginera,adica sa fac proiecte de curent,la cladiri! Dar nu stiu la ce facultate, trebuie sa ma inscriu?

7 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Politehnica pe sectie de electronica

| Violleta2022 a răspuns:

Proiecte de curent...la cladiri?
CE este asta?
Inginer constructor, sau de rezistenta a cladirilor?
Cum Dumnzeu ai ajuns la 25 de ani si nu stii la ce facultate sa te inscrii?
La Facultatea de Constructii Civile si Industriale!
Dar BAC-ul l-ai luat?
Ca fara diploma de BAC nu te poti inscrie la examenul de la facultate!
Cu matematica cum stai?
Ca se face foarte matematica multa si grea si rezistenta materialelor, pentru a calcula rezistenta cladirii, samd.

| Brigi_Salanki_1993 explică (pentru Violleta2022):

Multumesc frumos, pentru raspuns! Raspunsul este da am luat BAC-ul si da ma pricep si la matematica!

| sierra1 a răspuns:

în principiu, orice ce începe cu electro...
Baftă

| Brigi_Salanki_1993 explică:

E in principiu m-am gandit ca ma duc la inginerie electrica si tehnologia informatiei, dar sunt de mi multe feluri si nu stiu care sa aleg