| coditzzz a întrebat:

Vreau sa ma inscriu la facultatea de kinetoterapie (UPIT) si am nevoie de cateva pareri,sfaturi...Ce materii se fac in primul an, etc. etc. Orice parere este binevenita :*

2 răspunsuri:
| coditzzz explică:

Daca pentru a face masaj, reflexoterapie, bioenergie sau orice altceva
de acest gen este nevoie de un curs in baza caruia se obtine un atestat,
pentru a fi kinetoterapeut insa, trebuie sa fi licentiat al Fac. de
Kinetoterapie, fie in cadrul Academiei de Educatie Fizica si Sport, fie in
cadrul Univ. de Medicina si Farmacie.Deci este o mare diferenta intre calificarea pe care o primesti in urma facultatii si cea pe care o primesti in urma cursului.....mersi pentru raspuns :*

| clover231 a răspuns:

Auzi.terapie prin miscare si masaj. De acord, insa exista cursuri de un an (am o ruda, inginer, care a absolvit asa ceva) care implica anatomie, educatie fizica si altele, si care-ti pot oferi rapid o diploma.

Daca te-ai hotarat sa mananci timpul si banii parintilor, nu e o idee buna.
Mai bine emigreaza, si faci pe-acolo un curs, sau inscrie-te la o facultate. Oricum acum se ofera multe burse de studiu. Uite daca vrei poti sa dai un mail la contact@education-abroad. ro. sunt o fundatie study Abroad Advising Center, care te consiliaza si te trimit la studii in strainatate.