| AlinaHoran a întrebat:

Vreau sa ma lamuriti si pe mine in legatura cu o problema. Eu fac franceza din cls a III-a. Azi, o prietena mi-a spus ca daca vreau sa intru la liceu la intensiv engleza nu ma baga deoarece nu fac engleza din cls a III-a ci din a V-a. Si ma baga fara sa vreau eu la intensiv franceza (nu vreau asta pentru ca nu imi place franceza). Deci, pana la urma cum este? Daca doresc sa intru la intensiv engleza intru acolo? sau intru la francezacrying?
Iar la intensiv trebuie sa dau examen ca sa intru sau doar la bilingv?
As vrea sa intru in Gheorghe Lazar, filologie -intensiv engleza sau stiinte ale naturii ( intensiv engleza ).

Răspuns Câştigător
| madaa_9439 a răspuns:

Oricum ca sa intri la intensiv se da un examen/test.Nu conteaza din ce clasa faci ci cat esti de pregatita. Tu poti face franceza si din clasa 1 si engleza din clasa a 7, dar daca la engleza te pricepi mult mai bine ca la franceza nu au de ce se existe probleme.Ai voie sa te duci oriunde crezi si vrei, impotrant e sa te simti tu bine unde esti si sa stii ca esti in stare.
winking

3 răspunsuri:
| louis3 a răspuns:

Dai un test inainte la ce lb. vrei, iar daca il treci intri la clasa respectiva.Asa am facut si euhappy
Bafta

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

La mine (caragiale bucuresti) a trebuit sa dau un test ca sa ajung la intensiv engleza.nu tin minte sa se fi uitat cineva peste arhiva anilor de scoala primara. dar probabil s-au mai schibmat lucrurile de atunci pana acum

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Gheorghe lazar din buc nu are intensiv la niciun profilstraight face