| Deea213 a întrebat:

Vreau sa stiu cum se procedeaza cu transferurile la liceu,mai exact daca vreau sa ma mut de la profil uman tot la uman >(filologie-stiinte sociale) trebuie sa dau diferente? Si as mai vrea sa stiu cum se ia in considerare media, daca trebuie sa fie cel putin egala cu a ultimului care a promovat in clasa in care vreau sa ma mut.Multumesc!

Răspuns Câştigător
| Hakuouki a răspuns:

La stiinte sociale cred ca sunt urmatoarele: istorie, geografie si una dintre materiile ce depind de clasa:logica in a 9 a psihologie in a 10 a, sociologie in a 11 a si filosofie in a 12 a. Sau poate in loc de geografie sa fie una din limbi.

2 răspunsuri:
| Hakuouki a răspuns:

Da, dai diferente, fiecare profil are o anumita specializare si la alea trebuie sa dai diferente. Trebuie sa ai o medie acceptabila pentru liceu, deci da, cel putin egala cu ultimul promovat.

| Deea213 explică (pentru Hakuouki):

Si la ce materii ar trebui sa dau diferentele?