| MyKandreea98 a întrebat:

vreau si eu caracteristicile la clima mediteraneana, temp-cont., temperat rece, subpolara,, ecuatoriala, musonica, desertica dau funda :X:X

1 răspuns:
| Brăila_Ana_Cosmina_1997 a răspuns:

Cea mediterana este cu ierni ploioase si blande,veri calde,cea temperat continentala este ca a noastra,temperat rece este cu o vreme rece, veri racoroase, ierni gerose, subpolara este aproape mereu iarna, ecuatoriala este mereu cald. Clima musonica are doua anotimpuri unul cald si foarte foarte plooios si unul cald si mai uscat si desertica este clima in care nu ploua aproape niciodata