| MelekAzraEdaEla a întrebat:

Bună! Vreau și eu pareri despre liceele Lucian Blaga, Petru Maior, Nichita Stănescu și Traian din București

Răspuns Câştigător
| IgnatVictor a răspuns:

Salut!
Liceele nu sunt foarte strălucite.
Am cunoscut un băiat care a terminat liceul la Lucian Blaga. Sincer, din ce mi-a spus, acolo nu se făcea școală. Și nu din cauza elevilor nedisciplinați, ci în mare măsură din cauza profesorilor. Era un „domn", dacă pot să îl numesc așa, de geografie care se întorcea cu spatele la camera de filmat din clasă și le arăta degetul din mijloc elevilor. Sau am mai citit o mărturie pe un grup de WhatsApp al unei fete care spunea că același profesor a chemat-o la catedră ca să-i arate un penis. De ce? Nu știu. Dar, totuși, liceul ăsta are și florile lui frumoase. Am întâlnit un prieten de-al prietenului meu, ei doi fiind în aceeași clasă, iar omul era un tip de treabă, educat și care se comporta adecvat. Dar asta nu schimbă cu nimic imaginea dezolantă a liceului. Am mai auzit povestiri în care elevii au folosit cuvinte deocheate în fața profesorilor.
Legat de celelalte licee... Prima părere pe care o am despre ele e că sunt slăbuțe/mediocre doar din pricina notelor de intrare.

3 răspunsuri:
| CassiusAlexander a răspuns:

Licee proaste. Evident.

| MelekAzraEdaEla explică (pentru CassiusAlexander):

Licee proaste, dar am văzut ca anul trecut s-a intrat cu medii destul de mari. Adică la Blaga la științe sociale s-a intrat cu 8.23