| Anaaaa13 a întrebat:

Vreau și eu sa susțin examenul ECDL însă am o problema.Eu sunt total paralela cu calculatoarele și as vrea sa iau lecții, un fel de meditații, se poate la același centru la care voi susține primul modul? Și cate module trebuie sa fac pentru a putea echivala diploma aceea la bac?

3 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Daca stiu bine, sunt 6 module in total. Centrele care organizeaza examinarile au si cursuri de pregatire pentru fiecare modul.
Nu stiu daca diploma "se echivaleaza" cu bac, dar va fi recunoscuta daca vrei sa te angajezi undeva, unde se cere pregatirea (calificarea) de specialitate.

| T0T a răspuns:

Eu îmi amintesc că parcă am avut niște modele, simulări pe care le lucram înainte. Ce mai lucram era pe calculator, direct în aplicația pe care urma să dau verificarea, acolo le observam rolurile tuturor opțiunilor luându-le pe rând.

| aXy99 a răspuns:

Da, diploma de ECDL echilaveaza bacalaureatul si este destul de utila si pentru angajare. Eu cand am facut ECDL-ul, am avut cateva ore bune in care ni s-au explicat, in mare, cursurile, apoi am facut exercitii asemanatoare cu cele de la examen.