| Bararu_Anamaria_Luiza_1993 a întrebat:

Am dat in martie examenul Cambridge CAE. si am ca si calificativ B2... pe diploma sunt trecuta la Level B2. As vrea sa stiu daca se poate echivala cu bac-ul (competenta) la engleza. Din cate stiu daca dai FCE si iei B2 se poate echivala. Dar la CAE?

Răspuns Câştigător
| thegatekeeper a răspuns:

Da, se poate. Dupa cum sigur stii, CAE este de un nivel mult mai inalt decat FCA, deci cu atat mai mult conteaza daca ai certificat de CAE, indiferent cu ce calificativ (cel putin C, desigur).

2 răspunsuri:
| Andreea1198 a răspuns:

Pai nu stiu foarte bine, dar stiu ca diploma de bacalaoreat nu stiu este recunoscuta in toata europa, insa cea de la Cambridge CAE, este. Felicitari pentru rezultat!