| Adise24 a întrebat:

Acum trec în clasa a 9-a și am fost admis la un liceu la profilul Științe ale Naturii(intensiv engleza).In clasa a X-a vreau să mă transfer la alt liceu pe profilul Mate-Info(intensiv informatica).Din ce materii voi da examenul de diferența?

2 răspunsuri:
| AC4S4 a răspuns:

Salut!
Vei da diferenta NUMAI la materia Informatica. In clasele 9-10, stiintele naturii si matematica-informatica au aceeasi programa pentru materia matematica, deci nu e nevoie de diferenta.
Fiind ca vorbim de mate-info intensiv informatica, vei da diferenta doar la informatica.

Pot sa apara niste examene de departajare in plus daca sunt mai multi elevi care vor sa se transfere la liceul respectiv. De obicei la matematica si informatica. Insa, in mod normal, diferenta se da doar la informatica.

| Chinaswab a răspuns:

Matematica și informatica