| Baa_Rico_1998 a întrebat:

Am si eu nevoie de o informatie, mentionez ca sunt clasa a X-a pe profilul real specializarea stiinte ale naturii si vreau sa ma transfer din clasa a XI-a (in acelasi liceu) pe specializarea mate info simplu(nu intensiv informatica, nu bilingv). Vreau sa stiu:
1. ce conditii trebuie sa indeplinesc pentru transfer?
2. la ce materii voi sustine diferente?
3. care e diferenta dintre mate info simplu si stiinte ale naturii pentru clasele a IX-a si a X-a? si care va fi pe parcursul claselor a XI-a si a XII-a?

2 răspunsuri:
| dragonmagd a răspuns:

Presupun că vei da diferența la mate si info pentru că treci de la matematică M2 la MI, iar la info dai de programare, câte 5-6 ore pe săptămână.

| Baa_Rico_1998 explică:

Ma mai poate ajuta si altcineva, alte pareri va rog?