| CrinaMocanu a întrebat:

Buna ziua, am 15 ani sunt in clasa a 8a si urmatorul an de invatamant as dori sa il incep in Spania. Mai precis in Alicante. Parintii sunt divortati, eu stau cu mama care este recasatorita. As dori sa stiu ce documente sunt necesare pentru inscriere la scoala in Spania ( documente traduse, autentificate). Va multumesc!

1 răspuns:
| Mitrica_Monica_1990 a răspuns:

In primul rând procură din partea tatălui (aprobarea de a părăsi tara), pentru ca încă ești minoră. Foaia matricolă din școală, certificat de naștere, buletin, adeverință medicală. Posibil sa ai nevoie și de copia de pe buletinul mamei, certificat de căsătorie, adeverință de la locul de muncă de acolo... Etc.