| megamix112 a întrebat:

Am bacalaureatul la istorie intr-o luna si inca nu am inceput inca sa ma pregatesc pentru el.

Deja am terminat toata materia la lb. romana(fiecare eseu l-am scris de 2 ori,o data temporizat si o data nu) si de asemenea si la logica(unde este foarte usor de altfel) si ma simt foarte pregatit pentru ele,insa trebuie sa ma apuc sa invat la istorie.

Care ar fi cea mai eficienta metoda sa invat la istorie, avand in vedere ca mai am asa de putin timp? Pot trece toata materia pana la 1 iulie? Sunt si alte lucruri care ar trebui sa le stiu despre proba in sine? Aveti ceva sfaturi sau "tips and tricks" care m-ar putea ajuta?

Tin sa precizez ca vorbesc doar despre subiectul al treilea, primele doua fiind logice si usoare.(Am luat scor perfect la ele in 2 "simulari" la orele de istorie)

Multumesc anticipat si succes celor care sunt in aceeasi situatie!

1 răspuns:
| kyliejenner a răspuns:

Poti reusi daca inveti ZILNIC. Fa 2 ore dimineata si 2 ore dupa-amiaza.