| Floreenofficial a întrebat:

Cum sa ma pregatesc anul acesta astfel incat sa am un rezultat multumitor la BAC? Voi da la romana,istorie,geografie,dar nu stiu ce o sa fac cu subiectul al treilea de la romana,ca nu le am cu cititul,dar cred ca o sa incerc sa le citesc(of! sunt o gramadaaa),dar mi-e frica si de primul subiect pe care probabil majoritatea il considera usor (chestiile acelea de lexic,ortografie etc.), dar cu siguranta se pierd multe puncte si acolo.Nu stiu,de regula,ma pregatesc bine,dar am o stare de neliniste,de nesiguranta (nu ca voi pica bac-ul),ci ca ma voi incurca sau ca nu voi reusi sa rezolv pe masura a cat m-am pregatit,mai bine zis, ca nu voi sti sa formulez raspunsul la unele cerinte.As vrea sfaturi despre cum sa ma pregatesc in acest an scolar.

Răspuns Câştigător
| sporu a răspuns:

Eu cred ca o sa te descurci de minune. Din intrebarea ta si modul tau de exprimare imi dau seama ca nu o sa intampini prea multe probleme la bac. Inavata esentialul si lasa ti mintea limpede, iti faci prea multe griji. Mult succes la bac!

3 răspunsuri:
| WizKhalifaa a răspuns:

Nu o sa poti sa inveti toate comentariile. Parerea mea e sa mergi la profa ta de romana sa iti explice cum poti sa faci singura un comentariu. Apoi te pui si citesti rezumatele de la lectiile pentru BAC, asa o sa stii despre ce e vorba in lectie si faci tu comentariul. E mult mai simplu asa decat sa memorezi 200 de pagini.

| FuwaFuwa a răspuns:

Ai incredere in tine atata timp cat vei invata vei avea rezultate multumitoare.Iti mai zic odata ai incredere in tine desi sunt deabi in clasa a 7a si eu am problema asta cu frica.Mereu imi zic ca pot si apoi reusesc sa o stapanesc.Cat timp o stapanesti o sa ai si rezultate bune.

SI iti zic de pe acum SUCCES LA BAC!