| Dragosh97 a întrebat:

Buna ziua am de facut o poveste in care sa folosesc cuvintele:
prieteni, carte, tabara, bufniţa, gem, biciclete, ceai, spatiu, insula, lumina, echilibru, educatie, înţelepciune, performanţă.
Nu am nicio idee. Daca ma poate ajuta cineva...

5 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| CreatzaDeEa a răspuns:

Nene fa-ti temele singur ca nu primeste ala cate iti raspunde nota! asa ca gandeste! Bye, te pup!
big grin

| SweetCandies4cake a răspuns:

Intr-o zi am mers cu niste prieteni intr-o tabara. Eu am luat cu mine o carte ca sa o citesc.Acolo noi am vazut o bufnita.Noi am gasit la ceva departare de acolo si o insula si am ajuns acolo pe biciclete.Noua ne era foame asa ca am mancat gem si ceai. apoi ne-am urcat intr-un copac si mi-am putut tine echilibrul. Dupa aceea am mers cu barca pe lacul din apropiere.barca se sparsese dintr-o parte dar un coleg a dat dovada de intelepciune si ne-a spus sa nu ne panicam caci mai avem putin sa vaslim pana la mal si asa am ajuns teferi.la intrarea in cabana Andrei a dat dovada de educatie si le-a lasat pe fete mai intai sa intre i le-a deschis usa.Cum se facuse seara noi am aprins lumina.Cum eram multi nu aveam prea mult spatiu. Apoi ne-am jucat un joc si Alex a dat dovada de multa performanta in acel joc caci el a castigat.Aceea excursie a fost foarte frumoasa.

Sa imi spui daca te-a ajutat aceasta povestirebig grinbafta!