| MrNobody a întrebat:

Am făcut scoală generala + profesionala 3 clase. Cate clase de frecventa redusa trebuie sa fac sa termin liceul?

3 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Va mai trebui sa faci 3 clase de liceu, respectiv cl.XI - XIII.

Bula
| Bula a răspuns:

Depinde ce scoala profesionala ai facut, cu ce pregatire se echivaleaza (in general cu 10 clase de liceu normal).
La frecventa redusa se fac13 clase, echivalente cu cele 12 clase la zi.
Cel mai bine este sa te interesezi de posibilitati la secretariatul scolii profesionale unde ai umblat.

| AvalohAlyn a răspuns:

3 clase mai trebuie sa faci a 11, a 12, a13.Succes!