| Emanuel_Cocut_1999 a întrebat:

Salut, termin anul ăsta școală profesionala și as vrea sa fac încă 2 ani la frecventa redusa sa am și liceul, știe cineva cât se merge la cursuri la aceasta școală? Are cineva mai multe detalii?

3 răspunsuri:
| AvalohAlyn a răspuns:

La FR se fac 5 saptamani pe semestru.3 saptamani de cursuri, predare si 2 sapt de teste si teze.Mai sunt unele scoli in care se fac cursuri doar in weekend,un weekend da si unul nu, acum depinde.Nu multe fac asa.Deci in total 10 sapt.pe an scolar si vreau sa subliniez faptul ca la FR se fac 13 clase, un an in plus deci decat se face la zi.Succes.

| Daniel9988 a răspuns:

Dc vrei la frecventa redusa? Nu destul ca e scoala de 2 bani, o mai faci si pe sarite?

| Cosmin183M a răspuns:

Depinde de profesori daca te intalegi bine cu ei atunci te cheama doar cand dai teste si s-au sa predai referate. Sper ca te-am ajutat.