| ___ukZc a întrebat:

Bună ziua, am o fetita de 13 ani, as dori sa știu dacă se ma face fără frecventa din cls a 5 pana în clasa a 8 și ce scoala face cursuri fără frecventa din Bucuresti.

2 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

In Romania nu exista cursuri fara frecventa la gimnaziu, de altfel nici la liceu.

| Violleta2022 a răspuns:

Nu exista scoala generala sau liceu in Romania, la curs fara frecventa, fiind obligatoriu sa mearga la scoala, pana termina XII clase si sustine BAC-ul.

Liceul il poate face la curs seral, dar este obligatoriu sa mearga zinlic pentru 13 ani (clasa XIII), ca asta este mai lung cu 1 an decat liceul normal, facut la cursul de zi.