| sergiustefan65 a întrebat:

Bună ziua.
Am o problema cu profesoara mea de franceza ma ameninta ca ma lasa cu situatia neincheiata ( nu incearca sa ma motiveze ). Franceza la mine in liceu este modul ( un singur semestru ). Am fost ascultat de 3-4 ori si nu am stiut de cat de nota 3-4 ( nu mai am timp sa invat si la franceza am pregatiri pentru bac, teze, atestat + altele ) iar dansa a refuzat sa imi puna note aducand si amenintarea cu te.ai vazut cu note bune? Te las cu situatia neincheiata. Eu am 3 note pe intreg semestru ( 4, 8 si 9 ) si maxim 5 absente. Cineva cu cunostinte in domeniu care ma poate ajuta cu un raspuns? Este posibil sa ma lase cu situatia neincheiata respectand regulamentul? ( daca nu respecta regulanentul o pot reclama la inspectorat? )

1 răspuns:
| KillaNoFilla a răspuns:

Pai regulamentul la note il face dansa, evident ca daca nu ai destule note si prezente nu te poate incheia(prezente ai).

invata si tu pentru franceza 1 ora inainte de ziua in care ai si nu ai cum sa nu sti de 5.

cu 3 note pe tot anul nu te poate incheia iti trebuie cel putin 5 daca nu 6 note(cu 2 ore pe saptamana)