| usernicolae a întrebat:

Bună ziua! Anul acesta sunt clasa a VIII-a, sunt din Brașov și nu sunt sigur în privința liceului pe care îl voi alege.
Am o întrebare, pot intra la Colegiul "Johannes Honterus" având în vedere că nu știu absolut deloc limba germană? Se predă doar în limba germană sau m-am informat eu greșit? Adică fară să exagerez, nu știu nici un cuvânt în germană, nu am făcut în generală și nici nu m-am gândit că poate m-ar ajuta să știu cât de cât limba.

3 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Nu, bineinteles ca nu ai cum sa intri la un liceu unde nu cunsoti, vorbesti si nu stii limba folosita acolo!

Răspuns utilizator avertizat
| usernicolae explică:

Și m-ar ajuta dacă știți în legătură cu liceul " Unirea" Brașov, profilul "Științe Sociale" cu ce medie minimă se poate intra, pentru că văd că pentru toate profilele există media de admitere, dar pentru acest profil nu scrie nicio medie, profilul văd pe site la ei că există, dar nu scrie nicio medie nicăieri. Dacă știe cineva mi-ar fi de folos, pentru că dirigintele nostru nu este în școală pentru ceva timp și nu am pe cine să întreb.