| Alex2711 a întrebat:

As dori sa va cer ajutorul in legatura cu admiteri la diferite facutati. Imi puteti spune cat mai multe facultati/sectii care au in componenta ca materii de baza fizica si matematica? ( si cum se intra etc. ) Multumesc mult

Răspuns Câştigător
| Krisha a răspuns:

In general facultatiile de inginerie ( predominant fizica si matematica) dar si facultatiile de telecomunicatii, retele si calculatoare ( matematica foarte multa in primul an in urmatorii avand doar o materie de matematica, fizica in toti anii si pe langa acestea programare foarte multa)

1 răspuns:
| miTzuliK93 a răspuns:

Facultatea de Telecomunicatii (fizica), AC (fizica in primul an si multe tipuri de matematica), Facultatea de Matematica si Informatica (matematica evident), Cibernetica (ceva matematica in primul an).