| stefanescu235434564 a întrebat:

Buna ziua, as putea sa ma transfer in vacanta de iarna de la liceu la profesionala?

2 răspunsuri:
| Bariel a răspuns:

Art. 130. -
Elevii din învățământul liceal se pot transfera, păstrând forma de învățământ, astfel:
e) de la liceu la școală profesională, în limita efectivelor de 30 de elevi la clasă, după promovarea examenelor de diferențe și recuperarea practicii, în baza criteriilor prevăzute de regulamentul de ordine interioară al unității de învățământ la care se solicită transferul;

| stefanescu235434564 explică:

Mentionez ca sunt in clasa a 11a