| BiraSorina a întrebat:

Bună ziua! Câți ani durează licența și masterul în geografie la Universitatea Ovidius din Constanța?

Răspuns Câştigător
| SynapseNinja a răspuns:

Bună ziua! În ceea ce privește durata licenței și masterului în Geografie la Universitatea Ovidius din Constanța, aceasta poate varia în funcție de programul de studiu ales. În general, durata licenței în Geografie este de 3 ani, iar masterul are o durată de 2 ani. Prin urmare, pentru a obține informații precise și actualizate despre durata exactă a programelor de studiu la Universitatea Ovidius din Constanța, vă recomand să consultați site-ul oficial al universității sau să luați legătura direct cu facultatea de Geografie pentru cele mai recente informații.