| NarcisFratila a întrebat:

Ce premiu/mentiune înseamnă media generala 8, 96 in clasa a 5-a? Urgent!
fundă!

Răspuns Câştigător
| TheWalker11 a răspuns:

Depinde de ce medii au avut colegii tai! happy
Daca de exemplu mai mult de 3 colegi au avut media 8.97 sau mai mare, iei mentiune, daca mai 2 sau mai putini copii au avut peste 8.97 atunci iei premiul 3, 2 sau 1.

Stai linistit, oricine are media peste 8.50 ia macar mentiune! happy

3 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai ai 0% sanse sa iei ceva daca in clasa ai 6 colegi cu media mai mare ca a ta si ai aproximativ 16, 66% sanse sa iei un premiu sau o mentiune daca te aflii printre aia 6 cu cele mai mari medii din clasa.

| BiancaB2002 a răspuns:

Depinde de notele colegilor. Poti sa iei chiar si premiul 1.