| asdD a întrebat:

Daca am media generala pe clasa a 5 a 9.32 ce premiu/mentiune iau?

19 răspunsuri:
| Malvina24 a răspuns:

Premiile se dau dupa cum urmeaza:
9. 50-10 premiul I
9-9. 50 premiul II
8. 50-9 premiul III
8-8. 50 mentiune
Tu te incadrezi la premiul 2~acum depinde si de colegii tai daca au mediile mai mari decat tine! Daca sunt multi cu mediile intre 9. 50 si 10 nu stiu daca vei mai lua premiul 2! Oricum felicitari pentru rezultat! Eu am 9. 44 (a-11-a )! succes pe viitorul an!

| CM7YRE a răspuns:

Asta depinde de medie dar conteaza daca au altii medie mai mare sau nu, daca nu e altcineva cu medie mai mare tu iei premiul I tongue

| Derye a răspuns:

Depinde de ceilalti colegi.
Fiind clasa a5a cred ca iei mentiunea 3 sau 4, depinde de cate se dau.

| AndutzaAndu a răspuns:

N-avem de unde şti noi ce premiu sau menţiune o să iei, asta depinde şi de mediile celorlalţi colegi ai tăi din clasa ta, dacă au o medie generală mai mare sau mai mică decât a ta.

| bfvhjcv a răspuns:

Depinde cine are cea mai mare medie de la tine din clasa.cine are cea mai mare medie ia premiul 1, si tot asa.premiile se dau dupa medii.si nu ai cum sa iei mentiune.la mine se da mentiune numai la cei care au medie sub 9.asa se da la mine, acum nu stiu cum se dau la tine mentiunile, dar cre ca tot asa. sper ca te-am ajutat. funda?winking

| loredana2012 a răspuns:

Iei premiul 2

| ♥Anto* a răspuns:

Nu cred ca iei

| anna_8174 a răspuns:

Depinde de colegii tai, daca sunt copii cu media mai mica sau egala cu 10... oricum mentiune sigur iei, se da pana la 9

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Depinde de celelalte medii: daca sunt elevi cu 10 sau 9. 70-9. 80 foarte multi nu poti lua nici macar mentiune.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai depinde
in general se dau premiile asa:
de la 9:50-10 PREMIUL 1
de la 9-9:50 PREMIUL 2
de la 8:50-9 Premiul3
apoi mentiunile
daca asa se face la liceul tau atunci iei premiu 2

la alte scoli primul cu cea mai mare medie ia locul 1, urmatorul locul2, iar al treilea ia locul 3

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

-Buna numele meu este Ingrid si sunt profesoara la Matematica!-Deci am vazut anuntul tau si am vazut raspunsurile copiilor si sa nu ii asculti deoarece zic prosti!-O sa iei primul loc!-Se vede ca esti un copil destept tine-o tot asa!-Bravo!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

2 sau mentiunea 1

| Shuellen a răspuns:

Stiu euhappyoff am mai dat odata chestia asta...premiul I se ia de la 9. 99 la 9. 70 premiul II 9. 69 la 9. 50 premiul III 9. 49 la 9. 00 mentiune 8. 99-8. 50 deci iei premiul III...Mai straduieste-te:X

| KidDu` a răspuns:

Lool. depinde.
Deci eu anul trecut am avut media 9. 89. Si am luat a 2 mentiune. Depinde de celelalte mediii laughing
Doamnee laughing rolling eyes

| SweetAngelCry a răspuns:

In niciun caz premiul I, deoarece pentru. premiul I trebuie sa ai pana in 9. 50, apoi depinde de nivelul clasei.

| .sad a răspuns:

Premiul 2

| RPU a răspuns:

Iei clar premiul intai
Bravo tie
Eu am media generala 8.85
Ce premiu iau?
Daca se poate sa imi raspundeti serios

| Branzan_Claudiu_1958 a răspuns:

Daca am mdia 9.25 ce premiu iau

| Branzan_Claudiu_1958 a răspuns:

Ce prmiu iau daca am media 9.25